شناخت همسر

روانشانسی زناشویی (منظور از زناشویی دقیقا ازدواج نبوده و روابط بین زن و مرد را نیز شامل می گردد) بحث بسیار پیچیده و وسیعی است.

عوامل بسیار زیادی در برداشت ها ، عمل ها و عکس العمل ها در این میان وجود دارد.

زن ها و مرد ها گاها برای اثبات وجود، جلب توجه ، تنبیه طرف مقابل، سنجش همسر و موارد بسیار دیگر در طول زندگی دست به کارها و رفتار های گوناگونی می زنند.

یک رابطه زناشویی یا رابطه بین مرد و زن مملو از پیچیدگی ها و ظرافت هاست و کسی می تواند رابطه ای طولانی و زیبا را تجربه کند که فردی باهوش، توانمند و دارای خصوصیات اخلاقی و هوشمندی نسبتا بالایی باشد.

گاها نیاز است خود را کوچک نموده تا خطایی را که ناخواسته و سهوا انجام داده اید را جبران کنید و گاهی لازم است غرور خود را حفظ نموده تا خود را به اثبات رسانید.

گاهی باید قهر کرد و گاهی نیز آشتی و هزار نکته دیگر که در زندگی و در روابط باید رعایت شود و تشخیص بکار گیری هر کدام از این شگرد ها بر عهده شماست که با توجه به موقعیت و اتفاقاتی که افتاده راه صحیح را پیش بگیرید.

یک همسر خوب یک هنرمند تواناست که خصوصیات اخلاقی و جسمی همسرش را به خوبی شناخته و مانند یک کاشف هر روز دنبال کشف نقاط جدید در همسرش می گردد.

همسران باید بدانند هیچگاه حتی پس از سالها این اکتشاف پایان پذیر نیست.

همانطور که خود شما بعد از سالها بسیاری از خلق و خو و ارزش ها و خواسته هایتان تغییر پیدا می کند همسرتان نیز همینگونه خواهد بود و او نیز به رسم انسان بودن موجودی متغیر خواهد بود.

پس بدون اکتفا و استناد به کشفیات گذشته از وقت گذاشتن و لااقل فکر کردن به همسرتان کوتاهی نکنید.

 

پی نوشت: منظور از همسر در این نوشتار ها زن یا شوهر است.

/ 1 نظر / 14 بازدید
عاشق

کشف نقاط جدید یک نفر به هنرمندی طرف مقابل بستگی داره . اگه شوهرو همسر یک نفر بی احساس و یخ و درکی از روابط زناشویی نداشته باشد هیچ چیزی کشف نمیشود .